3’ün Gücü Nedir?

3'ün Gücü kampanyası, cevizin içerdiği omega-3 miktarının önemi vurgulamak için düzenlenir. Kalbinize ve genel sıhhatinize özen göstermek California cevizini günlük beslenmenize katmak kadar kolay.

 

 

Ceviz, önemli miktarda alfa-linolenik asit veya bir omega-3 yağ asidi olan ALA (2.5 g/oz)2 içeren tek ağaç yemişidir. ALA, kalp sağlığı, beyin sağlığı ve inflamasyon için faydalarla ilişkilendirilmiştir.

 

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yaygın bir sorun olan Omega-3 eksikliği göz önüne alındığında kalp ve damar hastalıklarının etkisi kaçınılmazdır. Türkiye’de tüm yaş grupları için değerlendirildiğinde her iki ölümden biri kalp damar hastalıkları kaynaklıdır ve bu erken ölümlerin %80’i önlenebilir niteliktedir1. Bir atıştırmalığa veya yemeğe ceviz eklemek, ALA'nın besleyici faydalarını çok fazla bir şey yapmanıza gerek kalmadan elde etmenin kolay bir yoludur!

 

Bir avuç ceviz, sağlığınıza iyi bakmanın lezzetli bir yoludur. Siz de #Omega3üngücünüpaylaş hashtag'i ile sosyal medyada bir avuç cevizle sağlığınız için nasıl daha fazlasını yaptığınızı paylaşın.Global Power of 3 Kampanyası yakında başlayacak! Dünyadan farklı lezzetler için takipte kalın!


1 https://hsgm.saglik.gov.t/tr/kronikhastaliklar-haberler/ss-29-09-dunya-kalp-gunu-2.html
2 Supportive but not conclusive research shows that eating 1.5 ounces of walnuts per day, as part of a low saturated fat and low cholesterol diet and not resulting in increased caloric intake, may reduce the risk of coronary heart disease. (FDA) One ounce of walnuts offers 18g of total fat, 2.5g of monounsaturated fat, 13g of polyunsaturated fat including 2.5g of alpha-linolenic acid – the plant-based omega-3.